دریافت فایل(پاورپوینت تاثیر افزودنی های شیمیایی در مصرف انرژی و فرآیند پخت سیمان)

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش) قسمتی از متن پاورپوینت : تعداد اسلاید : 53 صفحه تاثیر افزودنی های شیمیایی در مصرف انرژی و فرآیند پخت سیمان شركت CEDEX در زمینه افزودنی های سیمان برای بالا بردن ظرفیت آسیاب سیمان و آسیاب مواد اولیه و كاهش انرژی مصرفی پاورپوینت تاثیر افزودنی های شیمیایی در مصرف انرژی و فرآیند پخت سیمان||دی سی40250293|dcy50010534|دانلود پاورپوینت تاثیر افزودنی های شیمیایی در مصرف انرژی و فرآیند پخت سیمان,بررسی تاثیر افزودنی های شیمیایی در مصرف انرژی و فرآیند پخت سیمان,پاورپوینت جامع و کامل تاثیر افزودنی های شیمیایی در مصرف انرژی و فرآیند پخت سیمان,کاملترین پاورپوینت تاثیر افزودنی های شیمیایی در مصرف انرژی و فرآیند پخت سیمان,پکیج پاورپوینت تاثیر افزودنی های شیمیایی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت تاثیر افزودنی های شیمیایی در مصرف انرژی و فرآیند پخت سیمان آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 53 صفحه

تاثیر افزودنی های شیمیایی در مصرف انرژی و فرآیند پخت سیمان

شركت CEDEX در زمینه افزودنی های سیمان برای بالا بردن ظرفیت آسیاب سیمان و آسیاب مواد اولیه و كاهش انرژی مصرفی آنهاوبهبود دهنده های كیفی سیمان جهت بالا بردن مقاومت اولیه و نهایی فعال است و با تكیه بر دانش كار شناسان آموزش دیده در افزودنی های سیمان ،اولین شركت تولید كننده این محصولات مطابق با جدیدترین استانداردهای جهانی در ایران می باشد . معرفی شرکت سیدکس

تولید افزودنی های بتن
تولید افزودنی های فولاد و ریخته گری
تولید مواد اولیه صنایع شیمیایی مرتبط
تولید افزودنی های شیمیایی سیمان
زمینه های فعالیت


افزودنی های کمی سیمان
افزودنی های کیفی سیمان افزودنی های سیمان

افزودنی های کمی جهت افزایش ظرفیت در آسیابهای سیمان (غلطکی و گلوله ای) که 15 الی 20 درصد ظرفیت آسیابها را افزایش می دهد .
افزودنی های کمی جهت افزایش ظرفیت در آسیابهای مواد (غلطکی و گلوله ای) که 10 الی 15 درصد ظرفیت آسیابها را افزایش می دهد .

افزودنی های کمی

افزودنی های کیفی جهت افزایش مقاومت اولیه سیمان که 15 الی 30 درصد مقاومت اولیه را افزایش می دهد.
افزودنی های کیفی جهت افزایش مقاومت نهایی سیمان که 15 الی 30 درصد مقاومت نهایی را افزایش می دهد.

افزودنی های کیفی اندازه ذرات بین 3 تا 30 میکرون تاثیر مستقیم بر مقاومت سیمان داشته و ذرات زیر 3 میکرون نیز در افزایش مقاومت اولیه نقش به سزایی دارند .
استفاده از کمک سایش از طریق تاثیری که بر روی توزیع دانه بندی دارد به بهبود مقاومت مکانیکی سیمان کمک می کند . در بین تمام محصولاتی که در طول هیدراتاسیون اولیه تولید می شوند بلورهای اترجینت از یونهای کلسیم ، المییوم و سولفات تشکیل شده و به صورت سوزنی شکل از ژل اولیه شروع می کند . اترینجیت به خاطر مورفولوژی و ریز ساختارش از مهمترین محصولات هیدراتاسیون بوده و تاثیر زیادی بر هیدراتاسیون سیمان دارد .لایه نازک و بی شکل
اترجینت با پوششی که بر ذرات کلینکر به وجود می اورد مانع نفوذ آب به هسته داخلی ذرات کلینکر شده و در نتیجه سرعت واکنشهای هیدراتاسیون را کم می کند . به عبارت دیگر اترجینت به کانی های سیلیکاته با درجه بلوری بالا این اجازه را خواهد داد تا سریعتر با اب واکنش دهند و مقاومت مکانیکی بالاتر حاصل می شود .
تاثیر بسیار زیاد کمک سایش ها بر هیدراتاسیون سیمان ب خاطر توانایی آن ها در انحلال فازهای کلینکر و بلورسازی محصولات هیذراتاسیون است .

نرمی ذرات مواد اولیه و توزیع دانه بندی آن نقش مهمی در واكنش كلینكر شدن ایفاد میكند . به دلیل سایز ذرات مواد اولیه حتی با شیمی ثابت در شرایط ثابت كوره ، ما می توانیم انحرافات در مینرالوژی كلینكر و كیفیت آنها شاهد باشیم به علاوه نرمی بیش از حد مواد اولیه به خصوص حاوی مواد قلیلیی موجب به هم چسبیدن ذرات و گرفتگی سیکلون می گردد. مواد اولیه درشت ( یا بعضی ازتركیبهای آن) باعث واكنش پذیری كمتر طی عملیات زینترینگ و غیره كامل شدن واكنش می گردد.

اثرافزودنی روی پخت کلینکر
اگر منحنی PSD مواد اولیه با نسبت بالای ذرات ریز و درشت كشیده شود ریسك مشكلات بالا افزایش می یابد . مثال : غلظت بالای AL2O3 درقسمت نرم یا غلظت بالای SIO2 در قسمت درشت مواد می تواند زینترینگ نامناسب و تشكیل فازهای مینرالی نامطلوب گردد.
یك راه حل مناسب برای اجتناب از چنین مشكلاتی استفاده از كمك سایش در آسیاب مواد می باشد . از یك سو بار یرگشتی را کاهش و تولید آسیاب را افزایش می دهد و از سوی دیگر با كاربرد مناسب ، منحنی PSD مواد ساییده شونده تندتر و سریع تر به صورت مناسب در می آید . دلیل مطلب فوق افزایش راندمان سایش پذیری و همچنین سریعتر بودن مواد درشت داخل خود آسیاب و كاهش بیش از حد سایده شدن مواد نرم می باشد.

با مصرف کمک سایش در آسیاب مواد منحنی توزیع دانه بندی یکنواخت تر می شود . این بدان معنی است که سایز ذرات به هم نزدیک تر شده و سطح ذرات بیشتر می گردد .در اثر افزایش سطح ذرات مقدار انتقال حرارت در سیکلونها و کوره بیشتر بوده و منجر به کاهش کیلو کالری در فرآیند پخت می گردد . با توجه به بحث هدفمند سازی یارانه ها و افزایش قیمت انرژی الکتریکی، موضوعات صرفه اقتصادی ، افزایش راندمان تجهیزات و همچنین بهروری مطلوب دستگاهها و استفاده بهینه از انرژی ...

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.